KoçuM Benim* Profesyonel Koçluk..

3rd Kas 2014
Kitap-Cafe Söyleşileri

Bilinmez Sularda Yol Arkadaşı Olmak… 

Amerika ve Avrupada son derece saygın olan bir mesleğin, ülkemizde yetkin ve diploması olmayan kişiler tarafından uygulanmaya çalışılması anlam kargaşasına neden oluyor. Aslında bakınız Profesyonel Diplomalı  Koçlar neler ile ilgilenir, bazı başlıklar;

Profesyonel Koçlar ; Kişilerin iş yada özel hayatlarında şuanda nerede olduğu ve nereye varmak istediği ile ilgilenir.

Kişinin gelmek isteği nokta ile şuandaki durumu arasındaki mesafe belirlendikten sonra hedefe ilerlemeye başlanır. DanışmanKoç ;Hayatınızın herhangibir alanında daha iyi bir noktaya gelme sürecinde Profesyonel Yol Arkadaşıdır. Görüşmeler ölçülebilir ilerleme esasına dayanır. Her üç görüşmede bir katedilen gelişim irdelenip yöntem yenilenir, böylelikle yüksek motivasyon sağlanarak hedefe atılan adımlar hızlandırılır.

  • İnsanların kurduğu ilişkilerin temelinde Kişinin Kendisiyle olan İlişkisi yatmaktadır. Kendin ile olan ilişkindeki zaafların ve güçlü yönlerin nelerdir? Bunun belirlenmesi, sürecin  birinci adımını oluşturur.
  • Yaşamın da Denge Nerede? stresli alanları tesbit edip,  stres ile başedebilme becerinizi geliştirmek bir sonraki adımı oluşturur.
  • Başarı senin için neyi ifade ediyor ? Ne olduğunda kendini başarılı olarak adlandırıyorsun? Haydi başaralım, bugün adını koyalım..
  • Kendi yaşamının kontrolünü ele alabilme becerisi yani Özsaygı çalışmaları diğer bir adımımız oluyor.Hayır demek istediğinde suçluluk duymadan ‘Hayır’ diyebiliyormusun ? Sevilmek adına, onay kaybetmemek adına kimlerin paspası oluyoruz ?
  • Mutluluk bir seçimdir NLP teknikleriyle zihni negatiften pozitife çevirme yöntemleri. Zihni  Olumlu davranışa alıştırma ve olumlu kalabilme becerisi.
  • Öfke kontrolü. Çocuğuna, şefine, romantik partnerine sinirlendiğinde Eğer bu siniri, öfkeyi anında yönetebilseydin hangi kazançlara sahip olurdun ?
  • Yeniden çerçevelendirme metodu.  360 derece planlamaları.
  • Swot analizleri ve dahası..

Hepimiz Yaşam denen uzun maratonda tökezleyip yere düşeriz. İş; düştüğün yerden nekadar hızılı kalktığın, maratona en az zarar ile hangi donanımlarla tekrar başladığında yatıyor. Bu seni başarılı ve güçlü kılıyor.

Zihinde, Bedende ve Ruhta dengeyi sağlamayı başarabilmek belkide hayattaki en büyük başarımız olacaktır. Hayatta hiç kimse sizin yerinize nefes alamaz işte bu yüzden hayatınızla ilgili kararları sadece siz verebilirsiniz.  En büyük başarılar ufak hamleler ile başlar.

 Kendin için; huzurlu, dengeli bir yaşam için bir adım at Hemen Bugün…

Sevgimle.. Koçun SeN’in..

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.